Blog o alkoholach, alkomatach, porady, produkty oraz opinie

Kolejnym punktem podczas naszej podróży po świecie śladami alkoholi jest Rosja. Tym razem opowiemy, jakie trunki królują u naszych wschodnich sąsiadów. Jakie alkohole pije się w Rosji? Czy Rosjanie wybierają podobne trunki, jak Polacy? Sprawdźmy!

Czytaj dalej →

Choć dobór wina w głównej mierze zależy od indywidualnych preferencji, nie bez znaczenia jest także potrawa, do której wybierany jest trunek. W tym artykule podpowiemy Ci, jakie wino wybrać do mięsa. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym kilku poradom dobierzesz idealne wino do każdej mięsnej potrawy, a przy tym zaskoczysz gości smakowym połączeniem.

Czytaj dalej →

Użycie korkociągu to zdecydowanie najłatwiejszy sposób na otwarcie wina, ale na szczęście nie jedyny. Mamy w zanadrzu kilka innych sposobów, dzięki którym łatwo otworzysz wino bez korkociągu. Wszystko, czego będziesz potrzebował, z pewnością znajdziesz w domu.

Czytaj dalej →

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, na ile wiarygodny jest wirtualny alkomat? Nazwa obiła Ci się o uszy wielokrotnie, ale wciąż nie do końca wiesz, czym właściwie jest wirtualny alkomat i w jaki sposób oblicza on wyniki? Czas rozwiać wątpliwości! W tym artykule zdradzimy Ci tajniki działania wirtualnego alkomatu i wyjaśnimy, czy obliczone przez aplikację wyniki są na tyle wiarygodne, by bez obaw wsiąść za kierownicę.

Czytaj dalej →

Każdy kraj ma w sobie coś, co go wyróżnia – mogą być to zabytki, tradycja, a nawet… najpopularniejsze alkohole. To właśnie na trunkach chcemy skupić się w tym artykule. Zabierzemy Cię na wirtualną wycieczkę do Niemiec, podczas której opowiemy o alkoholach, które pije się tam najczęściej. Wspomnimy nie tylko o najbardziej charakterystycznym niemieckim trunku, ale także o innych alkoholach, których warto spróbować będąc w Niemczech. Gotowy, by wyruszyć w świat niemieckich alkoholi?

Czytaj dalej →

Przepisy dotyczące jazdy na rowerze po alkoholu znacząco zmieniły się na przestrzeni lat. Częste zmiany w prawie sprawiają, że wiele osób gubi się w gąszczu nowelizacji. Jest to szczególnie problematyczne dla tych osób, które nie są w żaden sposób związane z branżą prawną. Właśnie zastanawiasz się, co grozi za jazdę na rowerze po alkoholu? Nie jesteś pewien, czy można za to stracić prawo jazdy? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Czytaj dalej →

Jesień zbliża się wielkimi krokami, jednak nie oznacza to wcale zakończenia sezonu grillowego. Przyznaj, że przyjemnie jest ogrzać się ciepłem, które wytwarza żarzący się węgiel lub brykiet, a do tego zjeść swoją ulubioną potrawę z grilla. A to wszystko w towarzystwie rodziny lub bliskich znajomych. Brzmi jak dzień idealny, prawda?

Czytaj dalej →

Są na świecie alkohole, które zyskały tak dużą popularność, że wręcz nie można ich nie znać. Jesteśmy przekonani, że większość z nich obiła Ci się o uszy, a część z nich znasz nawet bardzo dobrze. O jakich alkoholach mowa?

Czytaj dalej →

Szykujesz imprezę, ale zapomniałeś o wcześniejszym schłodzeniu piwa? A może wybierasz się ze znajomymi na spontaniczną imprezę w plenerze i nie masz już czasu, aby trzymać piwo w lodówce przez kilka godzin, by odpowiednio się schłodziło? Podpowiadamy, jak szybko i łatwo schłodzić piwo, aby móc orzeźwić się jego smakiem w upalny dzień.

Czytaj dalej →

Co pierwsze przychodzi Ci do głowy na myśl o winie? Kolacja w restauracji, wieczór spędzony z drugą połówką, a może spotkanie z przyjaciółką? A gdyby tak picie wina połączyć ze sportem, a dokładniej – z jogą?

Czytaj dalej →
zBLOGowani.pl