Alkomat online

Warto zacząć od wyjaśnienia czym tak naprawdę jest alkomat online. Jest to specjalnie zaprogramowana aplikacja internetowa, która umożliwia oszacowanie poziomu promili we krwi. Online alkomat swoje działanie zawdzięcza odpowiedniemu algorytmowi. Na podstawie wprowadzonych danych obliczany jest przybliżony poziom promili znajdujących się w organizmie. Cały program bardzo intuicyjny. Podanie danych zajmuje zaledwie kilka chwil, a wynik pojawia się niemal natychmiast.

Jak działa alkomat online?

Przejdźmy teraz do tajników działania naszego internetowego alkomatu online. Na czym opiera się cały algorytm? Jakie informacje są mu niezbędne, aby oszacować wynik? Kalkulator trzeźwości, aby działać poprawnie, potrzebuje kilku podstawowych danych. Są nimi:

 • Waga
 • Wzrost
 • Dane dotyczące trunku – jego ilość, rodzaj oraz zawartość procentowa alkoholu
Jest to absolutne minimum, bez którego licznik promili nie będzie w stanie dokonać prawidłowych obliczeń i zaprezentować wyniku.

Oprócz tego warto uzupełnić dane podstawowe o kilka szczegółów, takich jak płeć i wiek. Te czynniki również mają znaczący wpływ na ostateczny wynik. Jak wiadomo, organizm kobiety i mężczyzny różnią się od siebie. Dla przykładu, kobiety mają mniejszą ilość dehydrogenazy alkoholowej, czyli enzymu odpowiedzialnego za rozkład alkoholu w organizmie. Tak samo funkcjonowanie organizmu zmienia się wraz z wiekiem. Inaczej działa on w wieku 20 lat, a inaczej w wieku 50 lat. Jest to naturalna kolej rzeczy. Pewne procesy spowalniają, kiedy przybywa nam lat. Tak samo dzieje się ze spalaniem alkoholu.

Aby nasz kalkulator alkoholowy online mógł podać jak najbardziej zbliżony do rzeczywistości wynik dobrze jest uzupełnić także dane dotyczące stanu fizycznego. Chodzi tutaj przede wszystkim o poziom energii czy kwestię spożywania posiłku przed rozpoczęciem picia alkoholu. Organizm człowieka inaczej reaguje na alkohol, gdy jesteśmy w pełni wypoczęci, a inaczej, gdy dopada nas zmęczenie. Tak samo znaczenie ma jedzenie spożyte przed wypiciem trunku. Przykładowo, tłuste potrawy bardzo dobrze rozpuszczają alkohol. Kalkulator alkomat umożliwia także wybranie kraju, w którym piliśmy oraz miejsca spożywania alkoholu. Może być to na przykład domówka u znajomych czy domowe zacisze, przed telewizorem.

Jak skorzystać z naszego alkomatu online? Wystarczy wejść na stronę główną i kliknąć przycisk „Sprawdź jak działa kalkulator promili” bądź wybrać zakładkę „wirtualny alkomat”. Ukaże się nam bezpośrednio strona alkomatu. Pozostaje już tylko wprowadzić dane, by za chwilę poznać wynik oszacowany przez kalkulator alkoholowy. Brzmi prosto, prawda? Tak właśnie jest! Z obsługą naszego wirtualnego alkomatu poradzą sobie nawet mniej zaawansowani użytkownicy Internetu.

Alkomat kalkulator prezentuje wyniki w bardzo czytelny sposób. Co istotne, oprócz aktualnego szacunkowego poziomu promili we krwi podaje on także maksymalną wartość promili, która mogła znajdować się w naszym organizmie po spożyciu podanej ilości konkretnego rodzaju alkoholu. To jednak nie wszystko! Wirtualny alkomat wyświetli również czytelny wykres. Zobrazuje on jakim zmianom ulegał poziom promili w organizmie od momentu spożycia alkoholu aż do powrotu do całkowitej trzeźwości. Przedstawienie tych danych na wykresie pozwoli przeanalizować ile mniej więcej zajmuje nam wytrzeźwienie po wypiciu określonej ilości alkoholu danego rodzaju.

Należy pamiętać, ze im więcej danych podamy, tym wynik będzie dokładniejszy. Jak jednak ma się wirtualny alkomat a rzeczywistość? Przedstawionych szacunków nie można nigdy brać za pewnik. Są to jedynie obliczenia. Alkotest online nie jest profesjonalnym urządzeniem służącym do pomiaru ilości alkoholu we krwi. Internetowy alkomat nigdy nie będzie w stanie zastąpić, na przykład alkomatów policyjnych. Bazuje on jedynie na wprowadzonych danych, a wiele zależy od ich poprawności. Brak tutaj jakiegokolwiek bezpośredniego kontaktu użytkownika z urządzeniem. Są to jedynie wyliczenia. Oczywiście, wirtualny alkomat online jest stale ulepszany, aby wyniki jak w największej mierze odzwierciedlały rzeczywisty poziom promili znajdujący się w organizmie. Nigdy jednak nie będą to obliczenia w 100% zgodne z rzeczywistością i korzystając z naszego urządzenia trzeba mieć tego świadomość.

Jeśli zależy nam na pewnym wyniku należy skorzystać z tradycyjnego alkomatu. Może być to, na przykład jednorazowy alkotest. Jest to wygodna opcja dla tych osób, które z alkomatów korzystają sporadycznie. Jego koszt to zaledwie kilka złotych za sztukę. Dodatkowo niewielki rozmiar sprawia, że zmieści się on w damskiej torebce, schowku samochodu czy nawet kieszeni spodni. Jest to zatem niezwykle praktyczne i niedrogie rozwiązanie, które pozwoli na uzyskanie pewnego wyniku i ewentualne skontrolowanie podanych przez kalkulator alkomat obliczeń. Do wyboru mamy również bardziej profesjonalne sprzęty. Są to alkomaty półprzewodnikowe, elektrochemiczne oraz spektrofotometryczne. Kupno najprostszego modelu wiąże się z wydatkiem w okolicach 200 zł. Najdroższe modele to koszt nawet kilku tysięcy złotych.

Kto może korzystać z alkomatu online?

Dla kogo powstał nasz internetowy alkomat online? Tak naprawdę dla wszystkich osób, które będą potrzebowały w łatwy i szybki sposób sprawdzić szacunkowy poziom promili we krwi. Sprawdzi się także u tych osób, które będą chciały poznać przybliżoną wartość promili jedynie z czystej ciekawości. Niewątpliwą zaletą naszej aplikacji jest jej dostępność. Większość z nas nie wyobraża sobie teraz dnia bez telefonu. Zwykle mamy w zasięgu ręki jakieś urządzenie połączone z Internetem. Tyle wystarczy, aby móc skorzystać z naszego kalkulatora promili. Dostęp do profesjonalnego alkomatu jest już nieco trudniejszy. Wirtualny tester trzeźwości jest zatem doskonałą alternatywą. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy pamiętać, iż są to jedynie obliczenia i mogą się one różnić od rzeczywistej wartości promili w naszym organizmie. Alkomat wirtualny pozwoli rozeznać się w naszym stanie. Dzięki przybliżonemu wynikowi będziemy mogli orientacyjnie ocenić czy już wytrzeźwieliśmy czy może jednak lepiej sprawdzić swoją trzeźwość jeszcze za pomocą profesjonalnego urządzenia służącego do pomiaru poziomu promili w organizmie.

W jakich sytuacjach sprawdzi się alkomat wirtualny online? Swoje zadanie spełni zawsze wtedy, kiedy będzie spożywany alkohol, między innymi na wszelkiego rodzaju imprezach. Od domówek w gronie znajomych, przez rodzinne spotkania przy grillu, aż po huczne imprezy w klubach. Bez wątpienia taki gadżet wzbudzi także zainteresowanie znajomych i rodziny. Będzie to okazja do porównania swoich wyników i przetestowania możliwości kalkulatora promili w szerszym gronie. Oczywiście wykorzystać go można również w wielu innych sytuacjach. Sprawdzi się zarówno w domowym zaciszu przy wieczornym piwie, jak i podczas kolacji we dwojga. To jednak nie jedyne możliwości jego wykorzystania. Alkomat online posłużyć może również za urządzenie, które pozwoli sprawdzić ile możemy wypić, aby następnego dnia móc wsiąść za kierownicę lub po prostu uniknąć złego samopoczucia. W końcu chyba nikt nie lubi, gdy kac rozsadza mu głowę i uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Dlaczego warto wybrać nasz alkomat online?

W sieci znaleźć można przecież ich całe mnóstwo. Co wyróżnia nas spośród innych? Stworzony przez nas kalkulator promili online powstał z pasji do programowania, a także z zamiłowania do dobrych alkoholi. Liczy się dla nas przede wszystkim użytkownik. Zależy nam na tym, aby obsługa naszego programu była możliwie najprostsza. Naszym celem było stworzenie alkotestu, który dostępny będzie dla wszystkich. Ogromną wagę przykładamy także do tego, aby wyniki podawane przez wirtualny tester trzeźwości były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Stale ulepszamy algorytm i dopracowujemy oprogramowanie. Wierzymy, że tylko ciągły rozwój może przynieść najlepsze efekty.

Co oferujemy swoim użytkownikom?

 • Dostępność. Do skorzystania z naszego alkomatu wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do Internetu.
 • Bezpłatność. Nasza aplikacja jest całkowicie darmowa. Od zawsze, na zawsze.
 • Brak formalności. Żadnego zakładania kont czy podawania poufnych danych.
 • Łatwość obsługi. Gwarantujemy, że stworzony przez nas kalkulator promili jest niezwykle intuicyjny.
 • Szybkość działania. Dbamy o to, aby wszystko działało jak należy, a wynik pojawiał się w zaledwie kilka chwil.
 • Możliwie najdokładniejsze wyniki. Stale udoskonalamy nasz algorytm, aby końcowy rezultat był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistości.
 • Czytelny wykres. Wszystko dla wygody naszych użytkowników.
 • Realny wpływ na wygląd strony. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie. Są one dla nas niezwykle cenne.

Nasza strona to jednak nie tylko wirtualny alkomat. Jako pasjonaci dobrych trunków i tematyki alkomatów chcemy dzielić się zdobytą przez nas wiedzą, dlatego stworzyliśmy również bloga. Zamieszczamy tam wpisy o różnorodnej tematyce. Piszemy nie tylko o alkomatach i ich działaniu. Poruszamy także kwestie dotyczące wpływu alkoholu na organizm czy problemów związanych z jego nadużywaniem. Na blogu znajdują się również lżejsze teksty, na przykład o rodzajach alkoholu czy wyborze trunku na prezent. Zależy nam na tym, aby publikowane treści były różnorodne i aby każdy odwiedzający naszą stronę znalazł coś dla siebie. Mamy nadzieję, że teksty umieszczane na blogu zaciekawią naszych czytelników, a być może nawet skłonią do zgłębienia tematyki. Chcemy pokazać zarówno alkomaty, jak i alkohole, z wielu perspektyw. Naszą misją jest także skłonienie użytkowników kalkulatora promili do spożywania alkoholu w sposób świadomy i odpowiedzialny. Wszystko jest dla ludzi, jednak w odpowiedniej dawce i częstotliwości.

Zachęcamy do skorzystania z naszego alkomatu wirtualnego już teraz. Przekonajcie się sami, że korzystanie z niego jest niezwykle proste i szybkie. Zajmie to dosłownie chwilę! Wystarczy wprowadzić dane, aby w kilka sekund pojawił się wynik wraz z czytelnym wykresem. Mamy nadzieję, że stworzony przez nas kalkulator promili przypadnie wam do gustu od pierwszego użycia. Zapraszamy również na naszego bloga, gdzie regularnie pojawią się nowe, interesujące treści. Liczymy, że zostaniecie z nami na dłużej!