Blog o alkoholach, alkomatach, porady, produkty oraz opinie

Wino – trunek o wielu barwach i wielu smakach. To właśnie bogactwo odmian sprawia, że pasuje on niemal do każdej potrawy. Tym razem przygotowaliśmy coś dla fanów słodkości, a także dla tych, którzy stoją przed zadaniem zorganizowania spotkania z deserami w roli głównej. Podpowiadamy, jakie wino do ciasta wybrać, aby podkreślić jego smak i sprawić, że kubki smakowe oszaleją z zachwytu.

Czytaj dalej →

Czy piwo bezalkoholowe faktycznie jest bezalkoholowe? A może znajdują się w nim śladowe ilości alkoholu? Czy piwo bezalkoholowe można nazwać napojem alkoholowym? Czas, aby przyjrzeć się piwom bezalkoholowym z bliska i rozwiać wszystkie wątpliwości.

Czytaj dalej →

Po jakim czasie od wypicia jednego piwa można wsiąść za kierownicę? Jak długo się trzeźwieje po wypiciu większej ilości alkoholu? Czy istnieją uniwersalne wartości, dzięki którym będziesz mógł sprawdzić jak długo zajmie Ci wytrzeźwienie? A może istnieje wzór, który pozwoli Ci obliczyć czas potrzebny na powrót do pełnej trzeźwości?

Czytaj dalej →

Użycie korkociągu to zdecydowanie najłatwiejszy sposób na otwarcie wina, ale na szczęście nie jedyny. Mamy w zanadrzu kilka innych sposobów, dzięki którym łatwo otworzysz wino bez korkociągu. Wszystko, czego będziesz potrzebował, z pewnością znajdziesz w domu.

Czytaj dalej →

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, na ile wiarygodny jest wirtualny alkomat? Nazwa obiła Ci się o uszy wielokrotnie, ale wciąż nie do końca wiesz, czym właściwie jest wirtualny alkomat i w jaki sposób oblicza on wyniki? Czas rozwiać wątpliwości! W tym artykule zdradzimy Ci tajniki działania wirtualnego alkomatu i wyjaśnimy, czy obliczone przez aplikację wyniki są na tyle wiarygodne, by bez obaw wsiąść za kierownicę.

Czytaj dalej →

Jesień zbliża się wielkimi krokami, jednak nie oznacza to wcale zakończenia sezonu grillowego. Przyznaj, że przyjemnie jest ogrzać się ciepłem, które wytwarza żarzący się węgiel lub brykiet, a do tego zjeść swoją ulubioną potrawę z grilla. A to wszystko w towarzystwie rodziny lub bliskich znajomych. Brzmi jak dzień idealny, prawda?

Czytaj dalej →

Są na świecie alkohole, które zyskały tak dużą popularność, że wręcz nie można ich nie znać. Jesteśmy przekonani, że większość z nich obiła Ci się o uszy, a część z nich znasz nawet bardzo dobrze. O jakich alkoholach mowa?

Czytaj dalej →

Szykujesz imprezę, ale zapomniałeś o wcześniejszym schłodzeniu piwa? A może wybierasz się ze znajomymi na spontaniczną imprezę w plenerze i nie masz już czasu, aby trzymać piwo w lodówce przez kilka godzin, by odpowiednio się schłodziło? Podpowiadamy, jak szybko i łatwo schłodzić piwo, aby móc orzeźwić się jego smakiem w upalny dzień.

Czytaj dalej →

Co pierwsze przychodzi Ci do głowy na myśl o winie? Kolacja w restauracji, wieczór spędzony z drugą połówką, a może spotkanie z przyjaciółką? A gdyby tak picie wina połączyć ze sportem, a dokładniej – z jogą?

Czytaj dalej →

Wino, wódka, piwo – to alkohole, które są znane większości osób. Różne odmiany czy warianty smakowe nie wzbudzają raczej większych emocji. Są jednak takie alkohole, które mogą wywołać zdziwienie, obrzydzenie, a nawet… odruchy wymiotne. Poznaj najdziwniejsze alkohole na świecie!

Czytaj dalej →