Alkohole, których nie możesz nie znać 

Alkohole, których nie możesz nie znać 
Alkohole, których nie możesz nie znać 
Opublikowano:

Są na świecie alkohole, które zyskały tak dużą popularność, że wręcz nie można ich nie znać. Jesteśmy przekonani, że większość z nich obiła Ci się o uszy, a część z nich znasz nawet bardzo dobrze. O jakich alkoholach mowa?

Alkohole, których nie możesz nie znać podzieliliśmy na dwie kategorie. Pierwszą z nich są alkohole, które produkowane są w Polsce, a zyskały olbrzymią popularność poza granicami kraju. W drugiej kategorii znalazły się najczęściej wybierane trunki na całym świecie, bez podziału na kraj produkcji.

Oto alkohole, których nie możesz nie znać:

Polskie alkohole znane na całym świecie

W tym miejscu chcemy wspomnieć o dwóch polskich alkoholach, które podbiły światowy rynek. Nie jest żadną tajemnicą, że Polacy gustują w mocnych trunkach, szczególnie w wódce. Nic więc dziwnego, że to właśnie polskie wódki znane są na całym świecie.

Pierwszą z wódek jest Wyborowa. Jest ona produkowana od początku do końca w Polsce, wyłącznie z polskiego żyta, które odpowiada za jej wyjątkowy smak, doceniany nie tylko w kraju, ale i za granicą. Wyborowa produkowana jest od 1927 roku, jej recepturę stworzono zaledwie rok wcześniej. Od 1927 roku jest również eksportowana za granicę. Czy wiedziałeś, że miłośnikiem polskiej wódki, a szczególnie Wyborowej, był sam Pablo Picasso?

Drugą polską wódką, która zawładnęła światowym rynkiem, jest Belvedere. Tym razem jest to wódka klasy super premium. Tak samo, jak Wyborowa, produkowana jest wyłącznie w Polsce, a dokładniej w Żyrardowie. Pierwsze butelki zostały wyprodukowane w 1993 roku. Trzy lata później, w 1996 roku, Belvedere podbiła rynek w Stanach Zjednoczonych, a następnie zyskała popularność na całym świecie.

Najchętniej kupowane alkohole z całego świata

Przyszła pora na to, by zdradzić Ci, jakie alkohole cieszą się największą popularnością na całym świecie. Według danych na 2018 rok pierwsze miejsce zajmuje Jinro Soju. Alkohol ten produkowany jest w Korei. W jego składzie znaleźć można ryż, ziemniaki, pszenicę, jęczmień, bataty oraz tapiokę. Jinro Soju bywa porównywane z bimbrem lub wódką, jednak jest słabsze od tych alkoholi. Zawartość procentowa czystego alkoholu w Jinro Soju to zwykle około 20%.

Drugi najczęściej wybierany alkohol to Officer’s choice. Jest to indyjska whisky, która w 2015 roku prześcignęła niezwykle popularną wódkę Smirnoff. Officer’s choice whisky produkowana jest od 1988 roku. Zawartość czystego alkoholu w Officer’s choice to nie standardowe 40, a 42.8%.

Na trzecim miejscu w 2018 roku znalazła się kolejna whisky, tym razem McDowell’s. Co ciekawe, mimo tego, że jest to jedna z najlepiej sprzedających się marek napojów alkoholowych na świecie, w Europie jest niemal nieznana.

Na kolejnych miejscach uplasowały się takie alkohole jak: wódka Smirnoff, brandy Emperador, whisky Imperial Blue czy whisky Royal Stag.

Któryś z tych alkoholi był dla Ciebie zaskoczeniem? A może znałeś je wszystkie?

Wirtualny alkomat – sprawdź poziom promili po najpopularniejszych alkoholach

Właśnie wybierasz się na wesele, na którym nie zabraknie polskiej wódki Wyborowej? A może planujesz spędzić wieczór ze znajomymi w towarzystwie indyjskiej whisky? Bez względu na to, na jaki alkohol się zdecydujesz, mamy dla Ciebie coś, co pozwoli Ci trzymać rękę na pulsie.

Mowa o wirtualnym alkomacie, czyli alkomacie w wersji internetowej. Jest to specjalnie zaprogramowana aplikacja, dzięki której oszacujesz poziom promili znajdujących się w Twoim organizmie. Kalkulator promili jest niezwykle prosty w obsłudze – od poznania wyniku dzieli Cię jedynie kilka kliknięć.

Alkohol wypity? Wypróbuj możliwości wirtualnego alkomatu i otrzymaj przybliżony wynik w mgnieniu oka!

Dodaj swój pierwszy alkohol: