Czy alkohol na prezent to dobry pomysł?

Czy alkohol na prezent to dobry pomysł?
Czy alkohol na prezent to dobry pomysł?
Opublikowano:

Każdy z nas niejednokrotnie stał przed koniecznością wybrania odpowiedniego prezentu. Trzeba przyznać, że czasem bywa to problematyczne, a zwłaszcza, gdy musimy kupić coś osobie, którą jeszcze słabo znamy. Alkohol jest neutralnym i niezobowiązującym prezentem, który sprawdzi się na wiele okazji.

Ślub

Alkohol to świetny pomysł na prezent ślubny. Wiele osób, nie wiedząc co kupić, decyduje się na kwiaty. Tych młodzi dostają całe mnóstwo, a jak wiadomo, takie bukiety tracą swój urok w ekspresowym tempie. Alkohol nie psuje się szybko, więc z pewnością się nie zmarnuje.

Dobry trunek to także ciekawa propozycja na prezent ślubny dla rodziców młodej pary. Można pokusić się również o spersonalizowane opakowanie, które rodzice będą mogli zatrzymać jako pamiątkę. Najczęściej grawerowane są na nim data ślubu bądź podziękowania.

Urodziny i imieniny

Jeśli udajemy się na urodziny bądź imieniny osoby, którą dobrze znamy, kupno prezentu nie stanowi żadnego problemu. Inaczej ma się sprawa, gdy idziemy na imprezę do kogoś, kogo poznaliśmy niedawno. To samo tyczy się bardziej oficjalnych sytuacji, takich jak chociażby imieniny szefa czy przełożonego. Nie znając jeszcze gustu danej osoby lepiej nie ryzykować z wyszukanymi czy humorystycznymi prezentami. Podarunek nie powinien być także zbyt osobisty. Alkohol z wyższej półki z pewnością zostanie odebrany jako prezent z klasą i w dobrym guście.

Osiemnastka

Osiągnięcie pełnoletniości to moment, od którego można legalnie spożywać napoje alkoholowe. Z tego powodu jako prezent na 18 często wybierane są właśnie różne rodzaje alkoholu. Jest to pewien symbol osiemnastych urodzin, które przez wiele osób obchodzone są bardzo hucznie. Warto także podkreślić, że młodzi ludzie częściej imprezują i zwykle spożywają więcej alkoholu niż starsze osoby. Możemy być zatem pewni, że żadna butelka kupionego na prezent trunku się nie zmarnuje.

Inne okazje

Alkohole to dobry wybór nie tylko na wyżej wymienione okazje. Tak naprawdę jest to na tyle uniwersalny prezent, że da się go dopasować praktycznie na każdą uroczystość. Wiele zależy od wybranego rodzaju trunku. Wino czy whisky uchodzi za bardziej elegancki prezent niż na przykład wódka czy zestaw piw. Lżejsze alkohole sprawdzą się jako prezent dla kobiet, między innymi na kolację z okazji walentynek czy rocznicy związku. Z kolei mocniejsze trunki to dobry prezent dla mężczyzny. Niejednokrotnie alkohol jest również dawany w formie podziękowania za okazaną pomoc i poświęcony czas. Dla przykładu, często studenci czy doktoranci kupują różnego rodzaju trunki jako prezent dla promotora swojej pracy.

Jak widać, alkohole podarować można na wiele okazji. Najważniejsze to umieć dobrać odpowiedni rodzaj do uroczystości. Oczywiście, są także sytuacje, w których lepiej zdecydować się na inny prezent, na przykład jeśli jesteśmy świadomi, że osoba, którą chcemy obdarować jest abstynentem. Są to wyjątki, jednak warto mieć je na uwadze, aby uniknąć wpadki.

Wirtualny alkomat – pij odpowiedzialnie

Z tematyką alkoholu ściśle związana jest kwestia spożywania go w sposób odpowiedzialny i rozsądny. Wirtualny alkomat to aplikacja internetowa, która służy do szacowania poziomu promili znajdującego się w organizmie. Oprócz przybliżonej wartości promili na dany moment, podaje ona także wartość maksymalną. Raczej nikt z nas nie przelicza wypitego alkoholu na promile, więc zaprezentowane dane mogą nas nieco zdziwić. Być może wynik podany przez kalkulator promili otworzy nam oczy i skłoni do przemyśleń, a może nawet do zmiany naszego stylu picia.

Oprócz tego internetowy alkomat może być świetnym gadżetem na rodzinne spotkania czy imprezy ze znajomymi. Kalkulator trzeźwości z pewnością wzbudzi zainteresowanie. Będzie to doskonała okazja do porównania swoich wyników z innymi oraz do przetestowania możliwości, jakie kryje w sobie nasz licznik promili.

Dodaj swój pierwszy alkohol: