Jak korzystać z wirtualnego alkomatu?

Jak korzystać z wirtualnego alkomatu?
Jak korzystać z wirtualnego alkomatu?
Opublikowano:

W pierwszej chwili korzystanie z alkomatu online może wydawać się trudne, jednak nic bardziej mylnego. Kalkulator trzeźwości został zaprogramowany w taki sposób, aby jego używanie było jak najprostsze. Wystarczy podać kilka niezbędnych danych, aby orientacyjnie dowiedzieć się, ile promili znajduje się w naszym organizmie.

Mimo tego, że internetowy alkomat jest ciągle udoskonalany, nie jest on tak dokładny, jak chociażby alkomaty policyjne. Z tego względu należy mieć na uwadze, że wirtualny alkomat a rzeczywistość mogą się od siebie różnić. Nawet dokładny alkomat internetowy nie zastąpi profesjonalnych urządzeń do pomiaru alkoholu we krwi, jakimi są alkomaty alkoholowe. Wirtualny tester trzeźwości sprawdzi się jednak zawsze wtedy, gdy zechcemy w szybki i łatwy sposób poznać orientacyjną zawartość promili we krwi.

Dane podstawowe

Użytkowanie wirtualnego testera trzeźwości jest bardzo proste. Na początek należy podać kilka podstawowych danych, na których bazuje cały algorytm. W odpowiednie rubryki należy wpisać:

 • płeć,

 • wiek,

 • wagę,

 • wzrost.

Informacje te stanowią podstawę do tego, aby kalkulator trzeźwości mógł oszacować wynik.

Stan fizyczny

Aby kalkulator alkomat mógł wyliczyć jak najdokładniejszy wynik należy podać także dane dotyczące naszego stanu fizycznego. Zaznaczyć trzeba:

 • czy piliśmy na pełny czy pusty żołądek,

 • jaki był poziom naszej energii,

 • miejsce spożywania alkoholu (np. dom, bar),

 • kraj, w którym piliśmy.

Czynniki te mają istotny wpływ na czas, w którym nasz organizm upora się z alkoholem we krwi.

Spożyty alkohol

Wirtualny alkomat online potrzebuje również danych dotyczących spożytego przez nas alkoholu. Informacje te mają ogromne znaczenie ze względu na różną zawartość procentową alkoholu w poszczególnych trunkach oraz ich pojemność. Co zatem należy podać?

 • rodzaj wypitego alkoholu (np. piwo, wódka),

 • procentową zawartość alkoholu w trunku,

 • pojemność.

Alkomat wirtualny daje możliwość wprowadzenia kilku różnych rodzajów alkoholi. Jest to szczególnie istotne, gdy jednego dnia spożywaliśmy więcej niż jeden typ alkoholu.

Nie bez znaczenia jest także godzina spożycia alkoholu. Dzięki podaniu dokładnej godziny alkomat internetowy określi przybliżony czas, w którym nasz organizm powinien uporać się z wypitym przez nas alkoholem.

Wyniki

Po podaniu wszystkich wspomnianych wyżej informacji kalkulator promili online wyświetli szacunkowe wyniki. Dowiemy się z nich, jaki jest orientacyjny poziom promili w naszym organizmie w danej chwili, a także jaką wartość maksymalną mógł on w przybliżeniu osiągnąć. Alkotest online poda nam również orientacyjny czas, w którym powinniśmy wytrzeźwieć. Kalkulator alkoholowy online zaprezentuje nam także wyniki na czytelnym wykresie,dzięki któremu będziemy mogli przyjrzeć się jak wyglądał poziom promili w naszej krwi, od momentu jego spożycia, aż do całkowitego uporania się z nim przez nasz organizm.


Po zapoznaniu się z tym artykułem z pewnością każdy będzie wiedział jak używać alkomatu internetowego. Alkomaty wirtualne są bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Po jednym użyciu nie będą one już stanowiły dla nas żadnej tajemnicy.

Podkreślenia wymaga fakt, że alkomaty online służą jedynie do oszacowania możliwego poziomu alkoholu w organizmie. Otrzymanego wyniku nigdy nie można brać za pewnik. Jeśli chcemy uzyskać dokładne informacje na temat naszego stanu, należy skorzystać z profesjonalnych alkomatów. Alkomat online kalkulator jest jednak dostępny dla szerszego grona odbiorców, stąd jego rosnąca popularność. Wystarczy urządzenie z połączeniem internetowym, aby w kilka chwil wyliczyć szacunkowe wartości.


Odkryj możliwości naszego alkomatu i sprawdź promile znajdujące się w twoim organizmie już dziś. Korzystaj z niego gdziekolwiek jesteś, całkowicie za darmo.

Dodaj swój pierwszy alkohol: