Jak łatwo otworzyć wino bez korkociągu?

Jak łatwo otworzyć wino bez korkociągu?
Jak łatwo otworzyć wino bez korkociągu?
Opublikowano:

Użycie korkociągu to zdecydowanie najłatwiejszy sposób na otwarcie wina, ale na szczęście nie jedyny. Mamy w zanadrzu kilka innych sposobów, dzięki którym łatwo otworzysz wino bez korkociągu. Wszystko, czego będziesz potrzebował, z pewnością znajdziesz w domu.

Spędzasz wieczór z drugą połówką. Przygotowałeś już kolację, chcesz nalać wina do kieliszków i… nigdzie nie możesz znaleźć korkociągu. Przeszukałeś wszystkie szafki i nic. A przecież jesteś pewien, że jeszcze niedawno go gdzieś widziałeś. Przyznaj, ile razy zdarzyła Ci się podobna sytuacja? Już nie musisz wywracać zawartości szafek do góry nogami. Wino możesz otworzyć w łatwy sposób (a nawet w więcej niż jeden sposób!) również bez korkociągu.

But, książka, a może widelec?

Pierwszym sposobem na otwarcie wina bez korkociągu jest użycie buta. Tak, dokładnie – buta! Wystarczy, że butelkę włożysz do buta w miejsce, w którym powinna znajdować się pięta, a następnie kilka razy uderzysz podeszwą buta o ścianę, trzymając butelkę w pozycji poziomej. Korek powinien wysunąć się nieco z szyjki butelki. Później z łatwością usuniesz go kombinerkami, czy nawet palcami.

Jeśli nie chcesz stukać butem o ścianę, możesz użyć książki w miękkiej oprawie. Książkę przytrzymaj przy ścianie i stukaj w nią denkiem butelki w pozycji poziomej. Książka zamortyzuje uderzenia i zapobiegnie uszkodzeniu butelki. Tak samo, jak w przypadku sposobu z użyciem buta, korek po kilku uderzeniach powinien wysunąć się z szyjki.

Zamiast korkociągu możesz użyć także ostro zakończonych nożyczek. Rozłóż je, aż ostrza utworzą kąt 90°. Jedną część mocno wbij w korek, a następnie powoli wyciągnij korek z butelki. Do tego sposobu sprawdzą się także metalowy pilnik do paznokci czy nóż z wąskim, ale wytrzymałym ostrzem.

Kolejny sposób to coś dla majsterkowiczów. Potrzebne Ci będą wkręt i śrubokręt lub gwóźdź i młotek. Przydadzą się również kombinerki. Za pomocą śrubokręta wkręć wkręt w korek, mniej więcej do połowy długości wkręta. W przypadku gwoździa wbij go w korek za pomocą młotka, również zostawiając część gwoździa poza korkiem. Złap końcówkę wkręta lub gwoździa za pomocą kombinerek i powoli wyciągnij.

Korek możesz również wbić do środka butelki. Zrobisz to za pomocą trzonka noża czy łyżki, a także grubszego markera. Sprawdzi się wszystko, co będzie wytrzymałe, a przy tym węższe niż szyjka butelki.

Jak widzisz, sposobów na łatwe otworzenie wina bez korkociągu jest całkiem sporo. Możesz przebierać pośród nich w zależności od tego, co aktualnie masz pod ręką. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym kilku metodom będziesz w stanie otworzyć wino niemal w każdej sytuacji.

Wirtualny alkomat – sprawdź poziom promili po wieczorze przy winie

W końcu udało Ci się otworzyć wino bez użycia korkociągu? Spędziłeś miły wieczór w towarzystwie drugiej połówki lub znajomych? Świetnie! Po dobrej zabawie warto sprawdzić poziom promili znajdujących się w organizmie. Nie posiadasz certyfikowanego alkomatu? Nic nie szkodzi – już nie musisz!

Wirtualny alkomat to aplikacja internetowa, która doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy nie będziesz miał pod ręką certyfikowanego alkomatu. Szacuje ona poziom promili za pomocą specjalnego wzoru matematycznego, bazując na wprowadzonych przez użytkownika danych.

Kalkulator promili nie zwraca tak dokładnego wyniku, jak certyfikowane alkomaty. Do przybliżonej oceny stanu po spożyciu alkoholu sprawdzi się jednak doskonale.

Wirtualny alkomat skrywa w sobie szereg zalet. Przede wszystkim możesz mieć go zawsze pod ręką. I to bez konieczności pamiętania o tym, by zabrać go ze sobą! Jak to możliwe? Wirtualny alkomat działa na każdym urządzeniu – laptopie, tablecie czy telefonie. Jedyne, czego potrzebujesz, aby z niego skorzystać, to połączenie z Internetem. Co więcej, jest to całkowicie darmowe narzędzie, niewymagające rejestracji czy logowania.

Wino wypite? W takim razie nadszedł czas, aby wypróbować możliwości wirtualnego alkomatu!

Dodaj swój pierwszy alkohol: