Jak szybko schłodzić piwo? 

Jak szybko schłodzić piwo? 
Jak szybko schłodzić piwo? 
Opublikowano:

Szykujesz imprezę, ale zapomniałeś o wcześniejszym schłodzeniu piwa? A może wybierasz się ze znajomymi na spontaniczną imprezę w plenerze i nie masz już czasu, aby trzymać piwo w lodówce przez kilka godzin, by odpowiednio się schłodziło? Podpowiadamy, jak szybko i łatwo schłodzić piwo, aby móc orzeźwić się jego smakiem w upalny dzień.

Trudno wyobrazić sobie picie ciepłego piwa, szczególnie latem. Przyznaj, że na samą myśl o ciepłym piwie przechodzi Ci na nie ochota. Na szczęście mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów na uzyskanie chłodnego piwa w kilka chwil – nie tylko w domu, ale także na zewnątrz. Przedstawione poniżej pomysły sprawdzą się nie tylko w przypadku piwa, ale także jakiegokolwiek innego alkoholu, a nawet zwykłych napojów bezalkoholowych.

Lód i sól

Najszybszym sposobem na schłodzenie piwa jest zanurzenie go w wiaderku lub innym pojemniku wypełnionym kostkami lodu. Kostki lodu należy zalać zimną wodą i dodać łyżkę soli. Tak przygotowany roztwór ochłodzi ciepłe piwo w kilka chwil. Piwo będzie zmrożone tak, jak po całej nocy w lodówce!

Bieżąca woda

Jeśli nie posiadasz kostek lodu, możesz schłodzić piwo pod zimną, bieżącą wodą z kranu. Dobrym pomysłem będzie również włożenie piwa do zbiornika wodnego – oczka wodnego, stawu, jeziora czy rzeki. Przy drugiej opcji ważne jest odpowiednie zabezpieczenie puszek czy butelek, aby nie odpłynęły.

Ręcznik papierowy

Owinięcie puszek czy butelek zwilżonym ręcznikiem papierowym i włożenie ich do zamrażarki schłodzi piwo w około 15 minut. Jeśli nie masz dostępu do zamrażarki, możesz owinąć piwo mokrym ręcznikiem papierowym i ustawić w zacienionym, wietrznym miejscu. W drugim przypadku schłodzenie piwa zajmie jednak nieco dłużej.

Dołek w ziemi

Ostatnim sposobem na schłodzenie piwa jest wykopanie dołka w ziemi. Im głębszy dołek wykopiesz, tym niższa będzie w nim temperatura, a co za tym idzie, szybciej schłodzisz piwo. Schłodzenie piwa tym sposobem zajmie jednak zdecydowanie najdłużej, szczególnie wtedy, gdy piwo będzie mocno nagrzane.

Sposób z wykopaniem dołka w ziemi sprawdzi się za to idealnie do utrzymania temperatury schłodzonego już piwa. Wystarczy, że do dołka włożysz schłodzone puszki lub butelki. Dzięki niższej temperaturze w dołku oraz braku dostępu promieni słonecznych piwo zostanie chłodne na dłużej.

To już wszystkie sposoby na schłodzenie piwa w szybki sposób. Teraz pora na Twój ruch – wybierz najlepszy sposób dla siebie, schłodź piwo i ciesz się jego orzeźwiającym smakiem w upalny dzień!

Kalkulator promili – po zimnym piwie

Po wypiciu zimnego piwa, a może nawet kilku piw, dobrze jest sprawdzić poziom promili znajdujących się w Twoim organizmie. Nie posiadasz certyfikowanego alkomatu? A może zapomniałeś zabrać go ze sobą w plener? Istnieje inny sposób na dokonanie pomiaru!

Mowa o kalkulatorze promili, czyli aplikacji internetowej służącej do szacunkowego pomiaru poziomu promili znajdujących się w organizmie. Wystarczy uzupełnienie kilku informacji, aby otrzymać wynik.

Oczywiście wynik obliczony przez wirtualny alkomat jest jedynie przybliżony. Nie zastąpi on pomiaru dokonanego certyfikowanym alkomatem, za to pozwoli na wstępną ocenę własnego stanu.

Kalkulator promili ma jedną ogromną zaletę – nie musisz pamiętać o tym, aby zabrać go ze sobą. Wystarczy, że będziesz miał ze sobą telefon. Na imprezę w plenerze jest to idealne rozwiązanie.

Zimne piwo wypite? Czas na przetestowanie możliwości wirtualnego alkomatu!

Dodaj swój pierwszy alkohol: