Jaki alkohol na wesele wybrać?

Jaki alkohol na wesele wybrać?
Jaki alkohol na wesele wybrać?
Opublikowano:

Wesele coraz bliżej, a Ty nadal nie wybrałeś alkoholu? Wciąż zastanawiasz się, na jakie rodzaje się zdecydować? Wódka, wino, a może piwo? W tym artykule rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.

Szampan

Szampan to klasyk, który pojawia się praktycznie na każdym weselu. Sam przyznaj, że trudno wyobrazić sobie toast wznoszony za szczęście młodej pary bez tego trunku.

Zwykle pojawia się on tylko w trakcie wznoszenia toastu, ale wcale nie musi tak być. Wśród Twoich gości znajdą się miłośnicy tego trunku? A może planujesz wesele w stylu glamour? Kup kilka butelek szampana więcej!

John Maynard Keynes mawiał: „W życiu żałuję tylko tego, że nie wypiłem więcej szampana”.

To dobry argument do tego, żeby jednak uraczyć gości nieco większą ilością tego alkoholu, prawda?

Wódka

Tego alkoholu chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Śmiało można rzec, że wódka to królowa polskich wesel.

Planujesz tradycyjne polskie wesele? W takim razie na stole nie może zabraknąć tego trunku. Wódka i wiejski stół będą stanowić idealne połączenie.

A gdyby tak dodać odrobinę smaku do Twojego wesela? Porzeczka, malina, a może egzotyczne mango? Mowa oczywiście o smakowych wariantach wódki.

Nalewki

Mówiąc o tradycyjnych weselach nie sposób pominąć nalewek. Z pewnością skradną one serca gości. Możesz pokusić się o zrobienie nalewek samodzielnie lub poprosić o pomoc kogoś z rodziny.

Małe buteleczki z nalewkami to także świetny pomysł na podarunek dla gości.

Wino

Twoje wesele będzie utrzymane w nieco nowocześniejszym stylu? W takim razie wino to doskonały wybór. Ten trunek cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Wino to także jeden z najbardziej uniwersalnych trunków ze względu na szeroki wybór smaków – od delikatnych i orzeźwiających wariantów aż po ciężkie, wręcz kremowe, zniewalające słodyczą. Z pewnością każdy z gości znajdzie coś dla siebie!

Drinki

Skoro już poruszyliśmy temat nowoczesnego wesela, warto wspomnieć także o drinkach. Drink bary to coraz popularniejszy dodatek na przyjęcia weselne.

Kolorowe drinki ozdobione owocami z pewnością przyciągną uwagę wielu gości. Co tu dużo mówić – trudno oprzeć się tak wyjątkowo podanym trunkom!

Piwo

Piwo także coraz częściej pojawia się na weselach. Jest ono na tyle uniwersalne, że sprawdzi się zarówno na tradycyjnych, jak i nowoczesnych przyjęciach.

Planujesz wesele w letnich miesiącach? Piwo radler będzie stanowiło doskonałe źródło orzeźwienia.

Nie zapomnij też o piwach bezalkoholowych dla tych gości, którzy z jakiegoś powodu nie będą mogli wypić tradycyjnego alkoholu.

Whisky

Whisky nie jest zbyt częstym wyborem na wesele, szczególnie ze względu na cenę. Jeśli jednak możesz pozwolić sobie na taki wydatek, śmiało – męskie grono na pewno będzie zachwycone!

Jak śpiewał Dżem: „Whisky moja żono…”

I jak? Wybrałeś już alkohole, które pojawią się na Twoim weselu?

Kalkulator alkoholu na wesele

Alkohol wybrany, ale nie wiesz ile go kupić? Przychodzimy z pomocą! Kalkulator alkoholu na wesele obliczy ilość poszczególnych trunków za Ciebie.

Wystarczy, że podasz liczbę gości i gotowe! Wynik od razu pojawi się na ekranie. Tabelę z wynikami możesz wydrukować i zabrać ze sobą na zakupy. Prawda, że proste?

A po weselu… Sprawdź ile promili znajduje się w Twoim organizmie z naszym kalkulatorem promili.

Dodaj swój pierwszy alkohol: