Kiedy warto skorzystać z kalkulatora promili?

Kiedy warto skorzystać z kalkulatora promili?
Kiedy warto skorzystać z kalkulatora promili?
Opublikowano:

Z pewnością niejednokrotnie zastanawialiście ile promili może znajdować się w waszym organizmie po wypiciu danej ilości alkoholu. Ich poziom we krwi można zmierzyć za pomocą profesjonalnych urządzeń, do których jednak nie zawsze mamy dostęp. Z pomocą przychodzi kalkulator promili. Jest to specjalnie opracowane oprogramowanie, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób obliczymy szacunkową wartość promili znajdującą się w naszym organizmie.

Komu przyda się wirtualny alkomat?

Kalkulator alkoholu największym zainteresowaniem z pewnością będzie cieszył się wśród młodszych osób, które często imprezują, a także chętniej korzystają z nowinek technologicznych. Nie oznacza to jednak, że alkotest online skierowany jest tylko do tej grupy odbiorców. Wręcz przeciwnie - alkomat online kalkulator zaprogramowany został w taki sposób, aby każdy był w stanie go obsłużyć. Kalkulator trzeźwości przyda się więc wszędzie tam, gdzie będzie spożywany alkohol. Sprawdzi się zarówno po hucznej imprezie, jak i rodzinnej kolacji.

Zastosowanie internetowego alkomatu

Internetowy alkomat służy w szczególności do obliczania szacunkowego poziomu alkoholu w organizmie. Nie jest to jednak jego jedyne zastosowanie. Kalkulator promili online daje także możliwość sprawdzenia ile mogę wypić określonego rodzaju alkoholu lub do kiedy mogę pić, aby następnego dnia móc na przykład wyruszyć w trasę. Należy jednak mieć na uwadze, że kalkulator alkomat nigdy nie zastąpi prawdziwego urządzenia służącego po pomiaru alkoholu w organizmie, a oszacowanych wyników nie należy brać za pewnik. Wirtualny alkomat online oprócz wartości liczbowych zaprezentuje nam wykres obrazujący jak będzie się zmieniał poziom alkoholu w naszej krwi, od wypicia pierwszej dawki trunku, aż do wytrzeźwienia.

Czy sam kalkulator promili wystarczy?

Jak już zostało wspomniane - alkomat wirtualny nie może zastąpić pomiaru dokonanego urządzeniem dedykowanym do profesjonalnego mierzenia zawartości alkoholu we krwi. Kalkulator alkoholowy pozwoli jedynie mniej więcej zorientować się jaki jest nasz stan. Aby mieć pewność, warto zweryfikować wyniki za pomocą profesjonalnego urządzenia. W tym celu można udać się na posterunek policji, gdzie znajdują się ogólnodostępne alkomaty. Podobne sprzęty znaleźć można także na stacjach benzynowych. Do sprawdzenia poprawności pomiaru dokonanego przez alkomat internetowy sprawdzą się także jednorazowe alkotesty. Są one łatwo dostępne i niedrogie. Kupić je można w drogeriach, supermarketach czy aptekach. Cena za pojedynczy egzemplarz to zwykle około pięciu złotych.

Alkomaty wirtualne są niezwykle pomocne w sytuacji, gdy nie mamy pod ręką profesjonalnego sprzętu do pomiaru zawartości alkoholu we krwi. Największą zaletą bez wątpienia jest to, że alkomaty online dostępne są na każdym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem. Wirtualny tester trzeźwości nie da wyniku pewnego w stu procentach, natomiast wskaże, czy powinniśmy poddać się badaniu profesjonalnym alkomatem, czy raczej nie mamy już powodów do zmartwień.

Dodaj swój pierwszy alkohol: