Najdroższe alkohole na świecie – słyszałeś o nich?

Najdroższe alkohole na świecie – słyszałeś o nich?
Najdroższe alkohole na świecie – słyszałeś o nich?
Opublikowano:

Diamenty, kryształy, platyna, białe złoto… Tak, to będzie tekst o alkoholach! Co najdroższe alkohole na świecie mają wspólnego z tymi kosztownościami? To właśnie one zdobią butelki 3 najdroższych alkoholi świata. Jakich? Sprawdźmy!

3. Rekord Guinnessa z Meksyku

Miejsce 3 naszego zestawienia należy do trunku z Meksyku. Jest nim Tequila Pasión Azteca. Zapłacić trzeba za nią około 15 milionów złotych. Tak, aż tyle! Co sprawia, że ten trunek jest tyle wart?

Zacznijmy od receptury. Tequila Pasión Azteca zawiera 42% alkoholu. Produkowana jest z agawy, która leżakuje w beczkach z białego dębu przez 7 lat.

Tequila Pasión Azteca swoją zawrotną cenę zawdzięcza butelce o nazwie La Ley del Diamante. To prawdziwe dzieło sztuki. Butelkę zaprojektował José Dávalos Mejía. Nad jej wykonaniem pracowało… 17 artystów i rzemieślników! Butelka wykonana jest z czystej platyny, a zdobi ją aż 4100 diamentów. Jej waga wynosi 3.725 kg.

Zapis w księdze Guinnessa wypracowała pierwsza butelka z serii. Była wykonana z białego złota i platyny, nie posiadała zdobień z diamentów. W 2006 roku została uznana za najdroższą sprzedaną butelkę. Sprzedano ją za 225 tysięcy dolarów!

2. Twoje wybory świadczą o tym, kim jesteś

Taki zapis możesz znaleźć na stronie trunku, który znalazł się na 2 miejscu. Billionaire Vodka – bo o niej mowa – to najdroższa wódka na świecie. Za jedną butelkę trzeba zapłacić około 16 milionów złotych.

Billionaire Vodka to produkt skierowany do elit. Trudno było o trafniejszą nazwę. Trunek zamknięty jest w kryształowej butelce inkrustowanej diamentami, na koniec ręcznie plombowanej platyną. Luksus i elegancja w najdroższym wydaniu.

Sam proces produkcji również zasługuje na uwagę. Billionaire Vodka poddawana jest trzykrotnej destylacji. Wytwarzana jest z naturalnej wody źródlanej, która pozyskiwana jest ze źródła zaopatrującego zamek Caserwall w Anglii. Jest to jedna z najrzadszych wód źródlanych na świecie.

Wódka najpierw filtrowana jest w lodzie, następnie przez nordycki węgiel brzozowy. Na koniec przepuszczana jest przez piasek wykonany z pokruszonych diamentów i klejnotów!

1. Skórka cytryny w butelce od projektanta

D'Amalfi Limoncello Supreme to włoski likier zajmujący 1 miejsce w naszym zestawieniu. W przeliczeniu na złotówki wart jest ponad 135 milionów!

Za recepturę likieru odpowiada Antica Distilleria Russo z Włoch. Likier to mieszanka alkoholu i skórek cytryny. Cytrusy wykorzystywane do przygotowania likieru uprawiane są na wybrzeżu Amalfi. D'Amalfi Limoncello Supreme to likier aromatyczny, czarujący cytrusowym zapachem, o żółtej barwie z delikatną zieloną poświatą. 

W tym przypadku również kluczem do sukcesu jest butelka. Zaprojektował ją Stuart Hughes, projektant z Wielkiej Brytanii. Szyjkę butelki zdobią 3 mniejsze diamenty. Na korpusie znajduje się jeden diament, ale za to znacznie większy.

Wirtualny alkomat

Może jeszcze nie zaznałeś w życiu takiego luksusu i nie spożywałeś żadnego z wymienionych trunków. Bez względu na to jaki alkohol pijesz możesz sprawić, że Twoje życie będzie łatwiejsze. W jaki sposób?

Ile razy po spożyciu alkoholu chciałeś sprawdzić poziom promili, a nie miałeś pod ręką alkomatu? Wirtualny alkomat możesz mieć zawsze przy sobie. Bez względu na to, gdzie jesteś. O każdej porze dnia i nocy. Wystarczy Ci urządzenie z dostępem do Internetu!

Kalkulator promili w kilka chwil poda Ci przybliżony wynik. Dzięki temu z łatwością ocenisz, czy już wytrzeźwiałeś, czy może potrzebujesz jeszcze trochę czasu, aby dojść do siebie po weekendowej imprezie.

Co zyskasz wybierając alkomat online?

  • Czas. Już nie musisz szukać, wirtualny alkomat będziesz miał zawsze pod ręką.
  • Szacunkowy wynik. I to w kilka chwil!
  • Gadżet, dzięki któremu możesz zabłysnąć wśród znajomych czy rodziny.

Sprawdź wirtualny alkomat już teraz i przekonaj się sam.

Dodaj swój pierwszy alkohol: