Najdziwniejsze alkohole na świecie 

Najdziwniejsze alkohole na świecie 
Najdziwniejsze alkohole na świecie 
Opublikowano:

Wino, wódka, piwo – to alkohole, które są znane większości osób. Różne odmiany czy warianty smakowe nie wzbudzają raczej większych emocji. Są jednak takie alkohole, które mogą wywołać zdziwienie, obrzydzenie, a nawet… odruchy wymiotne. Poznaj najdziwniejsze alkohole na świecie!

Co mają w sobie najdziwniejsze alkohole na świecie, że są w stanie wywołać odruchy wymiotne na samą myśl? Sprawdźmy! Zacznijmy od mniej szokujących trunków.

Bakon Vodka

Bakon Vodka to wódka o charakterystycznym smaku… bekonu. Na pomysł stworzenia tego trunku wpadli amerykanie. Bakon Vodka została wypuszczona na rynek w 2009 roku. Od tamtego czasu zyskała wielu zwolenników. Co ciekawe, bekonowa wódka została nawet wyróżniona nagrodami w międzynarodowych konkursach.

Bakon Vodka, jak zapewnia producent, sprawdza się najlepiej do drinków takich jak Krwawa Mary czy Cezar.

Mezcal

Mezcal to odmiana wódki meksykańskiej, tak samo jak tequila. Ta odmiana nie zyskała jednak aż tak dużej popularności. Mezcal produkowany jest z różnych gatunków agaw zielonych. Brzmi całkiem normalnie, prawda?

W niektórych odmianach mezcal można znaleźć… gąsienice, które żerują na liściach agawy. Gąsienice wrzucane są do alkoholu w całości. Wyobraź sobie kieliszek trunku, na dnie którego leży robak. Skusisz się?

Wino z mewy

Wino z mewy to trunek wymyślony przez Eskimosów. Czy w nazwie tkwi jakichś haczyk? Absolutnie nie. Jest to alkohol rzeczywiście produkowany z użyciem mew. Jak powstaje?

Zdechłą mewę tnie się na kawałki i zalewa wodą. Tak przygotowany roztwór stawia się w słonecznym miejscu, aby ptak mógł sfermentować. Brzmi obrzydliwie? I to jak! U wielu osób, które nie są Eskimosami, a skusiły się na spróbowanie tego wina, odnotowano poważne zatrucia pokarmowe.

Wino z wężem

Wino z wężem? I to jadowitym? Tak! Ten rodzaj wina znaleźć można głównie w Chinach i Wietnamie. Jest to połączenie wina ryżowego z jadowitymi odmianami węży.

Jad zwierząt po odpowiednio długim czasie leżakowania rozkłada się w etanolu. Jak zapewniają producenci, trunek ten jest całkowicie bezpieczny. Co więcej, Chińczycy i Wietnamczycy wierzą, że wino z wężem ma właściwości lecznicze. Zaryzykowałbyś jego wypicie?

Wino z mysich… noworodków

Kolejne wino ryżowe, tym razem z... mysich noworodków. Ten wyjątkowo odstraszający trunek kupić można w Korei i Chinach.

W winie ryżowym zatapiane są młode, zwykle trzydniowe myszki. Taki trunek zostaje odstawiony na rok, po tym czasie nadaje się do spożycia. Tak samo jak wino z wężem, wino z myszy uznawane jest za środek leczniczy.

Który z trunków zrobił na Tobie największe wrażenie? Odważyłbyś się spróbować któregokolwiek z nich?

Kalkulator promili – nie tylko po najdziwniejszych alkoholach świata

Nie masz ochoty próbować żadnego z najdziwniejszych alkoholi na świecie? Nie dziwimy się ani trochę! Z kalkulatora promili możesz skorzystać także po zwyczajnym trunku – winie, wódce czy piwie.

Znaczenia nie ma również miejsce, w którym obecnie się znajdujesz. Kalkulatora promili możesz używać gdziekolwiek jesteś. Potrzebujesz do tego jedynie urządzenia z dostępem do Internetu.

A wszystko to… całkowicie za darmo! Namówiliśmy Cię? Wypróbuj wirtualny alkomat już dziś!

Dodaj swój pierwszy alkohol: