Oto alkohole, które zwalą Cię z nóg

Oto alkohole, które zwalą Cię z nóg
Oto alkohole, które zwalą Cię z nóg
Opublikowano:

Są takie alkohole, które z powodzeniem można nazwać wyjątkowymi – i to wcale nie ze względu na ich wyrafinowany smak, ale ze względu na ich… moc. Uważasz, że 40% wódka to mocny trunek? Co w takim razie powiesz na wódkę o mocy 95%? Tak, takie alkohole istnieją! I jest ich całkiem sporo. W tym artykule przedstawimy Ci kilka z nich. Gwarantujemy, że zwalą Cię z nóg w kilka chwil. A nawet szybciej!

Wódka Everclear

Wódka Everclear to trunek o zawartości 95% czystego alkoholu. Dużo? I to jak! Wódka ta pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Według producenta jest to produkt całkowicie wykonany ze zboża.

Na etykiecie wódki Everclear można znaleźć informacje o szkodliwym wpływie na zdrowie i wysokiej łatwopalności. Trzeba przyznać, że jej picie jest niezwykle ryzykowne.

Hapsburg Absinthe Extra Strong

Absynt z piekła rodem! Hapsburg Extra Strong to trunek o mocy 89,9%. Od swojego zielonego koloru nazywany jest zieloną wróżką.

Ze względu na wysoką zawartość czystego alkoholu lepiej nie spożywać go samodzielnie. Absynt Hapsburg Extra Strong sprawdzi się za to jako dodatek do drinków.

Pincer Shanghai Strength

Pincer Shanghai Strength to kolejna wódka w naszym zestawieniu. Jest to mocniejsza (ponad dwukrotnie!) wersja tradycyjnej wódki Pincer. Zawartość procentowa czystego alkoholu wynosi w niej 88.8%.

Pincer Shanghai Strength to wódka szkockiej produkcji. Wyróżnia ją nie tylko niezwykła moc, ale także skład. Znajduje się w nim kwiat dzikiego bzu oraz ostropest plamisty. Obu tym składnikom przypisywane są właściwości lecznicze.

Wódka Balkan 176°

Trzecia już wódka to Balkan 176° o mocy 88%. Uplasowała się niewiele niżej niż jej konkurenci – wódka Everclear i Pincer Shanghai Strength.

Balkan 176° to wódka produkowana w Serbii, poddawana trzykrotnej destylacji. Każda butelka sprzedawana jest z… 13 ostrzeżeniami dotyczącymi zdrowia! Jedno z nich zostało sporządzone nawet w języku Braille'a.

Whisky Bruichladdich X4

Nasze zestawienie zamyka whisky, a dokładniej Bruichladdich X4. Whisky ta pochodzi ze Szkocji. Co ciekawe, Bruichladdich X4 whisky powstała w wyniku eksperymentu.

Bruichladdich X4 to trunek o mocy 63.5%. W porównaniu z wcześniejszymi propozycjami może wypadać dość słabo, jednak jak na whisky jest to naprawdę wysoka zawartość procentowa czystego alkoholu. Przeciętne trunki tego rodzaju mają moc około 40%, czyli o ponad 20% mniej.

Ciekawostką jest, że whisky Bruichladdich X4 była produkowana nawet w wersji 92%!

Wirtualny alkomat – sprawdź poziom promili po najmocniejszych trunkach

Tak wysoka zawartość procentowa czystego alkoholu w przedstawionych trunkach przekłada się na wyjątkowo szybki wzrost poziomu promili w organizmie, czyli szybsze upijanie się.

Jesteś ciekawy ile promili może znajdować się w Twoim organizmie po jednej szklance ponadprzeciętnie mocnej whisky lub po drinku z dodatkiem jednej z najmocniejszych wódek na świecie? Kalkulator promili to narzędzie dla Ciebie!

Wirtualny alkomat to aplikacja internetowa, która na podstawie wprowadzonych danych jest w stanie obliczyć przybliżony poziom promili znajdujących się w Twoim organizmie.

Wypróbuj kalkulator promili już dziś i miej go zawsze pod ręką – całkowicie za darmo, gdziekolwiek jesteś, bez zbędnych formalności.

Zajrzyj także do naszych pozostałych artykułów i wejdź razem z nami do świata alkoholi – tych mniej i bardziej znanych.

Dodaj swój pierwszy alkohol: